ikona lupa
Hledat řešení
ikona lupa
Hledat řešení
KONTAKTY
E-BOOK
KALKULACE
KONTAKTY
E-BOOK
KALKULACE

Specifikace kontejnerů

Váháte nad tím jestli si vybrat modulovou stavbu nebo pevnou stavbu? Zde se můžete dočíst co taková modulová stavba v sobě ukrývá. Nesmíme opomenout, že se vždy jedná o suchou výstavbu.

Každá buňka má svůj samonosný ocelový rám, který je tvořen podlahovou konstrukcí, střešní konstrukcí a sloupy. Rám tvoří základní prvek celé obytné buňky, dále se moduly izolují minerální vlnou, dle stavebních norem nebo požadavků. Střecha kontejneru je plochá a odvodněná do svodů, které jsou skryté v rozích kontejnerů. Vnitřní deskové materiály mohou být protipožární. Parozábrana v kontejneru slouží pro oddělení izolace od deskového materiálu a uzavírá modul jako obálku, tím nedochází ke kondenzaci a následné korozi.
Tepelné mosty jsou nepřítelem každé stavby, platí to i u modulové stavby, ale každý výrobce se snaží všechny tepelné mosty minimalizovat nebo odstranit.
U nás naleznete i známé a hojně používané buňky opláštěné PUR panely, které najdete na jednoduchých sanitárních kontejnerech nebo také na kontejnerech používané pro zařízení staveniště, nazýváme je stavební buňky, unimobuňky.


Následující specifikace vám poskytne určité technické detaily, které se mění podle přání zákazníků. Pro individuální konzultaci nás neváhejte kontaktovat.

Vnější rozměry

Rozměry modulů jsou omezeny přípustnými přepravními rozměry, po domluvě lze zařídit přepravu i pro nadrozměrné moduly.
Délka : 3000mm až 12000mm
Šířka : 2435mm až 3000mm
Vnější výšky : 2590mm až 3400mm

Rám kontejnerů

Rám kontejneru slouží jako základní stavební kámen každého modulu.
Ocelová rámová konstrukce normy ISO z dutých a válcovaných profilů, samonosná, opískovaná a opatřena základním dvousložkovým zinkfosfátovým nátěrem a lakovaná vrchním polyakrylátovým lakem v barvách RAL dle požadavků zákazníka.
Díky ocelovým rámům můžeme vybudovat až třípatrovou budovu.

Skladba podlahy

Podlahy lze vytvořit na přání zákazníků a doplnit o další vrstvy.  Základní skladba podlahy se používá pro všechny moduly. 
0,5mm pozinkovaný profilovaný plech
Minerální vlna, třída hořlavosti A1, EN 13501-1 – standardní tloušťka 80mm, na přání zákazníka může být zvětšená až na 220mm
Parozábrana 0,2mm
Cementotřísková deska 22mm
PVC podlahová krytina 1,5mm, položená v pásech a celoplošně lepená, spoje jsou homogenně svařeny, barva šedá, na přání zákazníka jsou možné různé podlahové krytiny
Spáry mezi podlahou a stěnami jsou pokryty tvrzenými soklovými lištami o výšce cca 60mm, bílé nebo šedé
Zatížení podlahy - standardní 250 kg/m2, na přání zákazníka lze zvýšit na 1000 kg/m2 nebo více

Skladba stěn

Stěny lze vytvořit na přání zákazníků, materiál na stěny se používá podle potřeb a specifikací, venkovní stěny lze upravit na přídavné fasády a jiné prvky. 
Trapézový plech - 0,55mm pozinkovaný profilovaný plech, lakovaný v barvách RAL dle výběru zákazníka.
Izolace - minerální vlna uložená ve stěnové konstrukci, třída hořlavosti A1, EN 13501-1, standardní tloušťka 80mm, na přání zákazníka může být zvětšená až na 220mm.
Parozábrana 0,2mm
Vnitřní obložení 10mm dřevotříska oboustranně laminovaná, omyvatelná, barva bílá, bez formaldehydu.
Na přání zákazníka jsou možné různé materiály stěn – např. protipožární od E I30 – EI 120

Sklaba střechy

Střecha lze vytvořit na přání zákazníka a doplnit o další vrstvy. Základní skladba střechy se používá pro všechny moduly, jen se mění použití materiálu na stropě, dle potřeb a specifikací. 
0,75mm pozinkovaný profilovaný plech, hloubka trapézové vlny 40mm, odvětrávaný, připevněný na speciální střešní profil.
Parozábrana 0,2mm
Izolace - minerální vlna uložená ve stěnové konstrukci, třída hořlavosti A1, EN 13501-1, standardní tloušťka 80mm, na přání zákazníka může být zvětšená až na 220mm
Zatížení střechy standardně 150 kg/m2 Zatížení střechy lze na přání zákazníka zvýšit až na 500 kg/m2
Boční odvodnění střechy integrovanými dešťovými svody, odvodnění pomocí 4 pozinkovaných svodů v rohových podpěrách
Další střechy jako pultová, sedlová nebo voštinová střecha a přístřešky jsou možné na přání zákazníka

Okna a dveře

Okna a dveře na kontejneru plní mnoho funkcí. Propojení vnitřního a vnějšího prostoru, propojení modulů mezi sebou a také doplňují design celé buňky.
v základní nabídce naleznete základní rozměry, které jsou k dostání, ale není problém rozměry nebo materiály upravit dle vašich potřeb.
Okna jsou ve standardním provedení bílá, plastová. Mohou k nim být dodané rolety nebo se dají zabudovat předokenní žaluzie (na kliku nebo motor)
Dveře jsou ve standardním provedení izolované, ocelové, lakované v základní RAL barvě.
|
logo kreyo
crossmenu